بسیاری از وب سایت ها درباره پردرآمدترین کسب و کارهای اینترنتی مقالات متعددی را منتشر می کنند که شاید منبع خارجی دارد و در این صورت مناسب کشور ما نمی باشد و یا بر اساس آماری می باشد که پشت آن چندان تجربه زیادی وجود ندارد، اما فکر آبی با توجه به اینکه در زمینه کسب و کار اینترنتی تجربیات زیادی را دارد و توانسته نیازهای مخاطبان را با تولید محصولاتی مانند (ایده پردازی در کسب و کار اینترنتی، وبینار 100 ایده کسب و کار اینترنتی پولساز، وبینار 50 راه حل برای 50 چالش کسب و کار اینترنتی و بسته فوت و فن کسب و کار اینترنتی) رفع نماید، این بار می خواهیم بر اساس تغییرات بازار ایران و تجربه چندین ساله بررسی کسب و کارهای اینترنتی ایرانی، پردرآمدترین کسب و کارهای اینترنتی با توجه به فاکتورهای مناسب با ایران را به شما معرفی کنیم.

 

پردرآمدترین کسب و کارهای اینترنتی کدامند ؟

1 – آموزش در فضای آنلاین

یکی از پردرآمدترین کسب و کارهای اینترنتی آموزش دادن در فضای آنلاین می باشد که سرمایه کمی برای شروع نیاز دارد، مردم دیگر مانند گذشته برای آموزش دیدن به سراغ روزنامه ها و یا پرس و جو درباره یک کلاس حضوری به دوستان خودشان مراجعه نمی کنند.

 

بلکه ابتدا با اولین دستگاه متصل به اینترنت (گوشی موبایل، تبلت، لب تاپ، کامپیوتر شخصی) و به وسیله موتورهای جستجو و تبلیغات موجود در سایت ها اقدام به پیدا کردن یک آموزش مناسب و یافتن راه حل مناسب می کنند.

 

حتی افراد امروز آنقدر پرمشغله هستند که یک دوره آنلاین یا محصول آموزشی که بتواند مشکل آنها را حل کند به یک کلاس حضوری ترجیح می دهند.

 

زیرا به این شکل می توانند زمان کافی را به سایر کارها (ورزش کردن، کارهای عقب مانده، تفریح کردن و …) اختصاص دهند و همچنین هزینه های سفر (درون شهری یا برون شهری) برای رسیدن به کلاس های حضوری را صرفه جویی کنند.

 

همچنین این نکته را هم باید بگویم در عصری زندگی می کنیم که دانش عامل اصلی کسب درآمد، به دست آوردن شغل دلخواه، روابط عاطفی بهتر، آرامش بیشتر، تناسب اندام و هر عاملی که فکرش را بکنید می باشد.

 

این موج کسب اطلاعات هم اکنون در ایران به خوبی شکل گرفته است و آن را تبدیل به یکی از پردرآمدترین کسب و کارهای اینترنتی نموده است.

 

2 – متخصص تولید محتوا

دنیای آنلاین امروزی بدون محتوا مانند یک جسم بدون روح می باشد و اگر این روح در آن دمیده نشود عملا هیچ کارایی نخواهد داشت، وب سایت های زیادی وجود دارند که عملا در تولید محتوا یا همان دمیدن روح در وب سایت خودشان با مشکلات زیادی مواجه هستند.

 

افرادی که در حوزه تولید محتوا متخصص هستند می توانند به کمک این وب سایت ها بیایند، حتی شما می توانید با توجه به اهداف سازمانی هر وب سایتی برای آنها محتواهای سریالی ایجاد نمایید و با توجه به فرمت های (ویدئو، صوت، مقاله، کتاب الکترونیکی، اینفوگرافیک و …) تنوع تولید محتوا را افزایش دهید.

 

یکی دیگر از کارهایی که یک متخصص تولید محتوا انجام می دهد یکپارچه سازی تولید محتوا در جوامع مجازی وب سایت ها می باشد، زیرا وب سایت هایی که تولید محتوای آنها ضعیف می باشد در جوامع مجازی خودشان نیز همین مشکل ها را دارند.

 

شما به عنوان یک متخصص تولید محتوا می توانید محتوایی را تولید کنید که تمام قوانین سئو در آن رعایت شده باشد و مطابق با کلمات کلیدی و پیشنهاد های گوگل باشد. بنابراین تخصص در تولید محتوا یکی از پردرآمدترین کسب و کارهای اینترنتی می باشد.

 

چنین افرادی که به صورت تخصصی به تولید محتوا می پردازند دستمزدهای بسیار بالایی را دریافت می کنند و نباید نوع فعالیت آنها را با کسانی که صرفا یک مقاله را تایپ می کنند اشتباه گرفت.

 

3 – متخصص بازاریابی اینترنتی

تا همین چند سال پیش اگر می خواستید به کسب و کارتان کمی رونق بدهید و توسط دیگران شناخته شوید اولین چیزی که به ذهنتان خطور می کرد استفاده از تبلیغات چاپی (روزنامه، تراکت و …) بود، اگر هم کمی بودجه داشتید احتمالا از خدمات تبلیغات محلی (تلویزیون استانی، رادیو استانی) هم استفاده می کردید.

 

اما با توجه به گسترش اینترنت و افزوده شدن هر روزه به این کاربران اینترنتی دیگر تنها استفاده از تبلیغات سنتی جوابگو نیست و در اکثر مواقع بسیار پر هزینه می باشد (مخصوصا برای افرادی که این تبلیغات را نمیشناسند) و حتی میزان موفقیت در تبلیغات سنتی قابل اندازه گیری نمیباشد.

 

اما امروزه افراد به جای اینکه به سراغ شرکت های تبلیغاتی سنتی بروند ترجیح می دهند به سمتی بروند که هوشمندانه تر هزینه کنند و حتی به راحتی بتوانند مخاطبان بازار هدف خودشان را پیدا کنند، اینجاست که بازاریابان اینترنتی افرادی که نسل جدید تبلیغات و بازاریابی را ارئه می کنند خودشان را نشان خواهند داد.

 

با توجه به تاثیرهای باور نکردنی که بازاریابان اینترنتی بر روی فروش و برند سازی کسب و کارهای سنتی و کسب و کارهای اینترنتی می گذارند به سرعت جایگاه خودشان را به دست می آورند، بنابراین بازاریابی اینترنتی یکی از پردرآمدترین کسب و کارهای اینترنتی برای حال حاضر و سال های آینده بازار ایران می باشد و افراد زیادی هنوز از این فرصت غافل هستند.

 

4 – متخصص تغذیه آنلاین

به قول یکی از دوستان  افراد همیشه دو تا مشکل دارند که باعث ثروتمند شدن بازرگانان زیادی شده است، یکی اینکه افراد زیادی از چاقی رنج میبردند و به دنبال لاغری هستند و یک عده هم از لاغری رنج می برند و به دنبال افزایش وزن هستند.

 

دومین مشکل هم افرادی که مو ندارند یا دچار ریزش مو می باشند و دنبال راه چاره می گردند. این دو موضوع پولساز مشکل رایج نه تنها کشور ایران بلکه اکثر کشور های دنیا می باشد.

 

حالا همین افرادی که مشکلی مانند جاقی یا لاغری دارند در فضای اینترنت به دنبال رفع این مشکل می باشند، البته یک متخصص تغذیه تنها کارش خدمات دادن به این جامعه هدف نمیباشد و می تواند برنامه های تغذیه و مشاوره برای ورزشکاران یا هر جامعه هدف دیگری نیز ارائه دهد.

 

همچنین با توجه به رشد دیوانه وار اینترنت و افزایش میزان جستجو برای یافتن راه حل مشکلات، باعث شده است افراد حتی اگر به دنبال رفع مشکلات تغذیه خودشان می باشند ابتدا در اینترنت یک جستجو داشته باشند.

 

متخصصان تغذیه نیز نباید از این موضوع غافل شوند که دسته بسیار بزرگی از مخاطبان بازار هدفشان برای پیدا کردن آنها ابتدا در اینترنت به دنبالشان می گردند و اگر آنلاین نباشند این بازار بسیار بزرگ را از دست می دهند.

 

زیرا این افراد حوصله پیدا کردن آنها را در دنیای واقعی ندارند و حتی دوست دارند خدمات آنلاین نیز دریافت کنند و اگر راضی بودند حتما به صورت حضوری هم به شما مراجعه خواهند کرد.

 

کلام آخر

اگر به دنبال پردرآمد ترین کسب و کارهای اینترنتی با کمترین سرمایه ممکن می گردید من به شما چهار شغلی را معرفی کردم که نیاز حال حاضر و چندین سال آینده افراد مختلف می باشد و مطمئن باشید که هر کدام از این مواردی که در اینجا ذکر کردم را می توان به عنوان یک شغل با درآمد پایدار به حساب آورد. زیرا دنیای جدید بر اساس اطلاعات و تجزیه و تحلیل به حیات خودش ادامه خواهد داد. اما با این حال شما می توانید به دنبال ایده های کسب و کار اینترنتی متفاوت هم باشید.

 

البته این موضوع دلیلی نیست که سایر کسب و کارهای اینترنتی پولساز نیستند، بلکه تنها در اینجا قصد بر این بود که پولسازترین مشاغل برای کسب درآمد از اینترنت با توجه به نیاز های بازار ایران و همچنین بودجه کمی که برای شروع هر کدام نیاز است معرفی شوند.

10 پاسخ

 1. سلام.افرادی که در حوزه های موفقیت و ثروت در ایران فعالیت اینترنتی می کنند پردرامد هستند یا نه؟

  1. درود بر شما
   دوست عزیز، در این حوزه آدم های موفق زیادی وجود دارند و اگر فردی بتواند به خوبی کار کند می تواند درآمدزا باشد

   امیدوارم شاد، موفق و پیروز باشید.

 2. سلام آقای…..
  من کارشناس آزمایشگاه تشخیص طبی هستم .ایا از این رشته هم میتوان کسب درامد اینترنتی داشت . ارشد فراوری محصولات شیلاتی هم هستم
  بفرمایید چگونه میتوانم از این اطلاعات کسب درامد کنم

  1. درود بر شما
   دوست عزیز، پیشنهاد میکنم از طریق تلگرام با ما در ارتباط باشید تا بتوانیم بهتر شما را راهنمایی کنیم

   امیدوارم شاد، موفق و پیروز باشید.

 3. سلام اقای مبصرفر عزیز
  اول بابت این مقاله عالیتون ازتون تشکر میکنم و بعدش اینکه من کارم برنامه نویسی آندروید و IOS هست ایا میتونم توی حوزه اموزش از این کار درامد خوبی داشته باشم ؟

  1. درود بر شما
   شایان عزیز
   دانشی که شما دارید، یعنی برنامه نویسی آندروید و IOS نیازهای امروز و حتی آینده بازار می باشند
   بنابراین اگر در این حوزه به خوبی بدانی که چگونه آموزش های خود را بسازید و چگونه آنهارا ازائه و بازاریابی کنید، شک نکنید که درآمد خوبی خواهید داشت.
   متاسفانه بسیاری از سایت های آموزش که چنین آموزش هایی رو ارائه می کنند از اصول بازاریابی محصولات آموزشی هیچ اطلاعی ندارند و در آینده سعی خواهم کرد درباره این موضوع در سایت بیشتر صحبت کنیم.

   امیدوارم شاد، موفق و پیروز باشید.

 4. ممنون استاد مبصر فر به مشاغل ویژه ای اشاره کردید که نیاز امروز کسب و کار انلاین کشور ماست.

  البته در کنار این مشاغل واسطه گری در کالاها و خدمات مختلف هم می تواند در فضای آنلاین حرفی برای گفتن داشته باشد و درامد های بالایی را شامل شود.

  1. درود فراوان
   جناب آقای رحیمی عزیز
   در این مقاله سعی کردیم به پردرآمدترین مشاغلی بپردازیم که در ایران واقعا نتیجه خوبی به همراه داشته باشند، شاید موردی که شما میفرمایید هم خوب باشد اما ما فاکتورهایی مانند استقلال تصمیم گیری در کسب و کار و حتی اجاره ای نبودن کسب و کار را هم در نظر گرفتیم

   امیدوارم شاد، موفق و پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *