کسب و کار اینترنتی چیست ؟کسب و کار اینترنتی چیست ؟ سوالی که بسیاری از افراد هر روزه از فکر آبی میپرسند و در اینجا قصد داریم درباره این موضوع با شما صحبت کنیم، البته در وب سایت فکر آبی یک دوره رایگان آموزش کسب و کار اینترنتی وجود دارد که اگر تمایل داشته باشید می توانید در آن شرکت کنید و پاسخ سوالات بسیاری را دریافت کنید.

کسب و کار اینترنتی چیست ؟

به هر نوع فعالیتی که در فضای اینترنت انجام شود و منجر به کسب درآمد شود کسب و کار اینترنتی گفته می شود، البته باید به این توجه داشت که این درآمد باید به صورت پایدار ایجاد شود.

 

البته همیشه ممکن است درآمد زایی به صورت آنلاین صورت نگیرید و فرد با تماس تلفنی با شما بخواهد مبلغ را به کارت شما واریز کند و یا اینکه کالای مورد نظر آنقدر گران باشد که فرد فقط از طریق وب سایت با شما آشنا شود و سپس در یک قرار حضوری از شما خرید کند، اما باز هم به این کار، کسب و کار اینترنتی گفته می شود، زیرا پایه آن در فضای اینترنت شکل گرفته است. اولین قدم کسب و کار اینترنتی این است که تجارت شما در فضای اینترنت شکل خواهد گرفت.

کسب و کار اینترنتی چه چیزی نیست ؟

به جرات کسب و کارهایی در فضای اینترنت وجود دارند که به هیچ عنوان نمیشود اسم کسب و کار اینترنتی روی آنها گذاشت مانند فعالیت در سایت های کلیکی، سایت های هرمی،فعالیت در سایت های خارجی برای کسب درآمد و … بنابراین کاملا هوشیار باشید و به سراغ این گونه کسب و کارهای اینترنتی نروید.

 

مزیت های کسب و کار اینترنتی چیست ؟

. نیازی به اجاره یک فضای کاری ندارید، به نوعی فضا و مکان بی معنی می شود و شما می توانید از داخل خانه خودتان هم کارتان را شروع کنید.

. بازار شما محدود به جای خاصی نیست و به کل ایران می توانید بفروشید و حتی اگر توانایی داشته باشید می توانید وارد بازارهای جهانی شوید.

. سرمایه زیادی برای شروع کسب و کارتان نیاز ندارید و با کمترین سرمایه ممکن امکان شروع وجود دارد.

. وب سایت شما یک فروشنده 24 ساعته می باشد، هیچ وقت تعطیلی ندارد و همیشه آماده فروش می باشد.

. مهم نیست چه ساعاتی را برای کسب و کار اینترنتی خودتان صرف می کنید، شما هر ساعتی را می توانید به آن اختصاص دهید.

. مطمئن باشید درآمد حاصل از یک کسب و کار اینترنتی از حقوق بسیار کم یک کارمند بسیار بیشتر می باشد.

. اگر همه چیز به خوبی ایجاد شده باشد تغییر نوع کسب و کار شما هزینه خاصی در بر نخواهد داشت.

. اگر در فضای آنلاین اشتباهی انجام دهید زیاد نگران نباشید، زیرا در این فضا می شود بسیاری از اشتباهات را اصلاح کرد.

 

معایت کسب و کار اینترنتی چیست ؟

هر نوع کاری که شما امروز بخواهید انجام دهید به صورت حتمی یک سری مشکلات یا سختی های مخصوص به خودش را دارد که کاملا عادی می باشد.

 

. بر عکس کسب و کارهای سنتی باید کمی صبر داشته باشید تا فروش ایجاد شود.

. بررسی نیازهای بازار، پشتیبانی کاربران، تحلیل وب سایت کارهایی است که باید هر روز انجام دهید.

. همیشه باید وب سایت خودتان را از لحاظ عملکرد صحیح بررسی کنید.

 

اما با توجه به همه مزایایی که کسب و کار اینترنتی دارد، معایب آن چندان به چشم نمی آید و حتی گاهی اوقات باید گفت معایبی برای شروع کردن وجود ندارد.

 

چند نمونه کسب و کار اینترنتی ایرانی موفق

فروشگاه های اینترنتی مانند دیجی کالا، بامیلو، سایت های اشتراک ویدئو مانند آپارات و نماشا، سایت های آموزشی مانند فرانش و فرادرس، سایت هایی مانند زود فود و مامان پز که در زمینه پخت غذا وجود دارند، میهن دانلود و پی سی دانلود سایت هایی که در زمینه دانلود نرم افزار فعالیت می کنند و…. از جمله کسب و کار های اینترنتی موفق در ایران می باشند.

 

ایده های کسب و کار اینترنتی

ایده های کسب و کار اینترنتی مختلفی وجود دارد که در زیر به برخی از ایده ها خواهیم پرداخت.

. به دیگران آموزش دهید

. به دیگران مشاوره دهید

. خدمات تخصصی ارائه دهید

. تبلیغات و بازاریابی اینترنتی

. کالای خودتان را بفروشید

. اخبار تخصصی ارائه دهید

. همکاری در فروش

. کارهای دستی بفروشید

 

آیا ایده در کسب و کار اینترنتی مهم است ؟

به جرات می توانم بگویم که ایده فقط نقطه شروع می باشد و اصلا مهم نیست که ایده شما تکراری است، مهمترین بخش این است که شما چگونه آن را ایجاد می کنید، بازار هدف شما چه کسانی هستند و در نهایت چگونه بازاریابی اینترنتی را انجام می دهید و اگر همه این مراحل را به خوبی انجام دهید، موفقیت شما حتمی می باشد.

 

پس نگران این موضوع نباشید که حتما باید به دنبال یک ایده کاملا جدید باشید، مگر اینکه واقعا ایده شما بتواند یک نیاز یا مشکل جدیدی را رفع کند و بازار هدف کافی را هم به دنبال داشته باشد.

 

کسب و کار اینترنتی را از کجا باید شروع کرد ؟

برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی پیشنهاد میکنم در دوره آموزش رایگان کسب و کار اینترنتی فکر آبی شرکت کنید تا با رازهای کسب درآمد از اینترنت به صورت کامل و در قالب ویدئو های آموزشی به صورت کامل آشنا شوید، در قالب این درس های آموزشی رایگان به تمام سوالات شما پاسخ خواهم داد و همچنین نشان خواهم داد که یک کسب و کار اینترنتی موفق را باید چگونه آغاز کنید.