اولین قدم کسب و کار اینترنتیاولین قدم کسب و کار اینترنتی من رو یاد اولین قدمی می اندازد که پسرم در کودکی برداشت و پس از اولین قدمش رفته، رفته دویدن را یاد گرفت، کسب و کار اینترنتی شما هم باید ابتدا قدم اول را بردارد تا برای پیشرفت سریع به دویدن برسد. در این مقاله به اولین قدم کسب و کار اینترنتی خواهیم پرداخت

 

قدم اول در راه اندازی کسب و کار اینترنتی

پس از اینکه هدف خودتان را از راه اندازی کسب و کار اینترنتی مشخص کردید، یعنی متوجه شدید که می خواهید چه نوع کسب و کار اینترنتی را برای خودتان ایجاد کنید و از آن کسب درآمد کنید و متوجه شدید که کسب و کار اینترنتی چیست ؟

 

حالا نوبت به اولین قدم در کسب و کار اینترنتی میرسید، یعنی انتخاب نامی برای کسب و کار اینترنتی که به آن دامنه یا Domain گفته میشود، درست همانطور که در دنیای فیزیکی هر کسب و کاری یک نام مشخص دارد.

 

البته در کسب و کار اینترنتی دامنه شما حکم شناسنامه و آدرس دقیق محل کسب و کارتان را دارد و هر کسی که نام شما را در مرورگر اینترنتی خودش وارد میکند می تواند وارد فروشگاه اینترنتی آنلاین شما بشود، فروشگاهی که 24 ساعت شبانه روز و 360 روز سال به روی مشتریان باز است.

 

چند نکته در انتخاب نام کسب و کار اینترنتی

برای اینکه اولین قدم کسب و کار اینترنتی خودتان را با قدرت بردارید و نام عالی را انتخاب کنید به نکات زیر توجه کنید.

1 – سعی کنید نامی که انتخاب میکنید کوتاه باشد تا به راحتی به خاطر سپرده شود.

2 – تایپ آن به راحتی امکان پذیر باشد و کمتر کسی آن را اشتباه تایپ کند.

3 – از حروف اختصاری برای نام سایت خودتان اجتناب کنید مثل atn.com

4 – امکان تلفظ نام سایت شما تا جای ممکن ساده باشد.

5 –  نام سایت خودتان را حتما با هر دو پسوند com. و  ir. ثبت کنید

 

اولین قدم کسب و کار اینترنتی بعد از انتخاب نام دامنه

قبل از اینکه به سراغ طراحی سایت بروید و انتخاب کنید که قرار است سایت شما با چه روش یا سیستمی طراحی شود، ابتدا باید بدانید که چه انتظاری از سایت خودتان دارید چون ممکن است انتظارهای شما در حدی باشند که با وردپرس به راحتی قابل پیاده سازی باشند.

 

البته اکثر کسب و کار های اینترنتی را به راحتی می توان با وردپرس پیاده سازی کرد اما گاهی انتظاراتی که شما دارید نیازمند طراحی سایت به صورت اختصاصی ماست. که برای اینکار باید یک برنامه نویس را استخدام نمایید.

 

بنابراین در ابتدا آنچه که از سایت خودتان انتظار دارید را روی کاغذ بیاورید، مثلا امکان عضو گیری، امکان مقایسه دو کالای مشابه، امکان پیشنهاد کالاهای مشابهی که فرد نیاز دارد و هر نیاز دیگری که اکثرا با وردپرس قابل پیاده سازی است.

 

اما مزیت اینکه بدانید به چه امکاناتی نیاز دارید این است که زمان طراحی سایت شما بسیار کوتاه تر خواهد شد و خیلی سریعتر کسب و کار اینترنتی خودتان را راه اندازی خواهید کرد، برای اینکه دقیقا میدانید چه چیزی می خواهید.

 

کلام آخر

در این مقاله اولین قدم کسب و کار اینترنتی را به زبان بسیار ساده توضیح دادم و در مقاله گذشته درباره ایده های کسب و کار اینترنتی صحبت کردم، اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره کسب و کار اینترنتی به دست آورید پیشنهاد میکنم در دوره رایگان آموزش کسب درآمد از اینترنت فکر آبی شرکت کنید.