کسب و کار اینترنتی در ایران

کسب و کار اینترنتی در ایران امروزه رو به رشد می باشد و من هم افراد زیادی رو می بینم که با شوق و ذوق یک فروشگاه اینترنتی به امید کسب درآمد از اینترنت برای خود ایجاد می کنند، محصولاتی درون آن قرار می دهند و سپس شروع به تبلیغات در وب سایت های مختلف می کنند، اما هرگز به نتیجه دلخواه خود نمی رسند و کم کم دلسرد می شوند، وب سایت آن ها به دست فراموشی سپرده می شود.

 

در مقابل هم افرادی وجود دارند که در کسب و کار اینترنتی خود بسیار موفق هستند، تا جایی که شغل اصلی آن ها مدیریت وب سایت شان می باشد، فکر میکنید تفاوت میان این دو دسته چیست ؟، چرا بعضی افراد شکست می خورند و بعضی دیگر موفق هستند ؟

 

کسب و کار اینترنتی چیست ؟

دید عموم مردم از کسب و کار اینترنتی در ایران این هست که توی سایت های کلیکی عضو شوند و با کلیک روی چند تبلیغ از اینترنت کسب درآمد کنند و متاسفانه این روش هیچگاه شما را به یک درآمد واقعی در فضای اینترنت نخواهد رساند.

 

عده ای دیگر هم هستند که به دنبال کسب درآمد از سایت های خارجی هستند و سایت های خارجی به دلیل تحریم هایی که وجود دارند مشکلات زیادی را برای شما ایجاد خواهند کرد.

 

بهترین روش برای کسب و کار اینترنتی در ایران که شما را واقعا به درآمدهای شگفت انگیز میرساند ایجاد یک وب سایت برای خودتان است که در آن کالا، خدمات یا آموزش های خودتان را میفروشید یا اینکه ایده ای خاصی دارید که می توانید با آن کسب درآمد کنید.

 

چه چیزهایی برای کسب و کار اینترنتی در ایران لازم است

مهمترین موضوع برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی این است که بدانید می خواهید چه چیزی را در اینترنت عرضه کنید، ایده های کسب و کار اینترنتی مختلفی وجود دارد که شاید بارها اجرا شدند و شما هم می توانید مانند همان ها اما به روش خودتان عمل کنید.

 

البته ممکن هست که ایده شما کاملا جدید باشد و بخواهید نیاز خاصی را رفع کنید، ابتدایی ترین ابزار برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی داشتن یک ایده هست که دقیقا می خواهید چه کاری انجام دهید و پس از آن می توانید به سراغ اولین قدم کسب و کار اینترنتی بروید.

 

 

کسب و کار اینترنتی را از کجا شروع کنیم ؟

اگر امروز بخواهید رانندگی را شروع کنید بهترین روش این هست که به یک آموزشگاه رانندگی مراجعه میکنید، مدتی آموزش میبینید و پس از آنکه به رانندگی مسلط شدید می توانید امتحان گواهینامه بدید تا به راحتی با ماشین شخصی خودتان به مسافرت بروید.

 

بنابراین ابتدا بهتر است به آموزش کسب و کار اینترنتی فکر کنید و دنبال منبعی برای یادگیری اصول آن باشید تا به بهترین شکل ممکن بتوانید کسب و کار اینترنتی خودتان را راه اندازی کنید و این را بدانید که کسب و کار اینترنتی در ایران نسبت به سایر کشورهای دیگر بسیار راحت تر و کم رقیب تر می باشد.

 

پاسخ برخی دوستان درباره کسب و کار اینترنتی

در انتها هم پاسخ سوال بعضی از دوستان رو میخوام بدم، بسیاری از آنها این سوال رو می پرسند، کسب و کار اینترنتی به درد من نمی خورد و کالای من به گونه ای هست که مشتری باید از نزدیک اون رو ببینه و سپس خرید کند، حالا کسب و کار اینترنتی ، بازاریابی اینترنتی و وب سایت چگونه به من می تواند کمک کند ؟

 

در پاسخ به این سوال باید بگویم ، الگوی رفتاری خریداران نسبت به قبل بسیار تغییر کرده است، بسیاری از آنها حتی نسبت به کالاهایی که باید از نزدیک ببینند، از طریق اینترنت ابتدا تحقیق می کنند، اطلاعات کسب می کنند و سپس به بازار مراجعه خواهند کرد، اگر وب سایت شما بتواند اطلاعات قانع کننده ای در اختیار مشتری بگذارد یقین داشته باشید شما یکی از انتخاب های اصلی او خواهید بود.

 

به صورت مثال یک مبلمان فروشی هم می تواند از طریق اینترنت مشتری بیشتری جذب کند، برخی کالاها رو مشتری ممکن هست به صورت آنلاین تهیه نکند و در وب سایت شما اطلاعات کافی به دست آورد و حتی کالای شما را بپسندد و سپس با شما تماس تلفنی بگیرد و همچنین برای خرید به صورت حضوری خرید خودش را انجام دهد اما این مشتری از طریق اینترنت جذب کسب و کار شما شده است.

 

کلام آخر

در این مقاله با کسب و کار اینترنتی در ایران آشنا شدید، بنابراین سایت های کلیکی یا کسب درآمد از سایت های خارجی به هیچ عنوان نمیتوانند گزینه مناسبی برای شما باشند و مهمترین موضوع این هست که از ظرفیت موجود در فضای اینترنت ایران برای کسب درآمدهای بسیار عالی استفاده کنید و برای این کار انواع کسب و کار اینترنتی وجود دارد.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *