کسب کار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی در ایران امروزه رو به رشد می باشد و من هم افراد زیادی رو می بینم که با شوق و ذوق یک فروشگاه اینترنتی برای خود ایجاد می کنند، محصولاتی درون آن قرار می دهند و سپس شروع به تبلیغات در وب سایت های مختلف می کنند، اما هرگز به نتیجه دلخواه خود نمی رسند و کم کم دلسرد می شوند، وب سایت آن ها به دست فراموشی سپرده می شود.

 

در مقابل هم افرادی وجود دارند که در کسب و کار اینترنتی خود بسیار موفق هستند، تا جایی که شغل اصلی آن ها مدیریت وب سایت شان می باشد، فکر میکنید تفاوت میان این دو دسته چیست ؟، چرا بعضی افراد شکست می خورند و بعضی دیگر موفق هستند ؟

 

کسب و کار اینترنتی چیست ؟

اول از همه باید بگم، کسب و کار اینترنتی تنها ایجاد یک فروشگاه نیست!، تنها داشتن محصولات خوب نیست!، شاید بسیاری از دوستان از این حرفها متعجب شوند، اما حقیقت این می باشد که کسب و کار اینترنتی امروزه تبدیل به نوعی تخصص شده است. بله تخصص.

 

بازاریابی اینترنتی

 

شما از خرید دامین (آدرس اینترنتی) تا فروش محصول را باید با دقت و با رعایت نکات خاص انجام دهید، هرگز نمیگم این روال خیلی سخت می باشد، بلکه اگر این روال را بیاموزید به راحتی خواهید توانست کسب و کار اینترنتی موفقی داشته باشید.

 

چه چیزهایی برای کسب و کار اینترنتی لازم است

۱٫ علم کسب و کار اینترنتی

۲٫ علم تولید اطلاعات

۳٫ علم بازاریابی اینترنتی

۴٫ علم بهینه سازی وب سایت

۵٫ علم ایمیل مارکتینگ

 

بازاریابی اینترنتی

 

 

توضیحات بیشتر درباره کسب و کار اینترنتی

از این واژه ها اصلا نترسید، کسانی که در راه کسب و کار اینترنتی در ایران قدم می گذارند، به صورت گام به گام با این علوم آشنا خواهند شد، اما قبل از راه اندازی هر گونه وب سایت و کسب و کاری، به شما پیشنهاد می کنم کمی درباره محصولاتی که می خواهید بفروشید فکر کنید.

 

اول از همه سعی نکنید از جمله سایت های همه چیز فروش باشید !، ممکن است وب سایتی رو ببینید که بیش از ۲۰۰ محصول برای فروش دارد، اما عملا فروش ناموفق و پایینی دارد !، این وب سایت ها هیچ گاه نمی دانند باید بر روی کدام محصول خود بازاریابی اینترنتی موفقی داشته باشند.

 

دوم از همه اگر شما یک مدرس یا معلم هستید و یا به نوعی به موضوعی مسلط هستید که جامعه خاصی از افراد به مطالب شما نیازمند هستند، شما بهترین بازار فروش را خواهید داشت، امرزه  مردم تشنه اطلاعات و علم هستند، بیشترین جستجوهای اینترنتی در زمینه آموزش می باشد، شما به راحتی می توانید علم و دانش خود را تبدیل به ویدئو، pdf ، فایلهای صوتی، جزوات آموزشی و … کنید و سپس به منع عظیمی برای فروش محصولات خود دست پیدا کنید.

 

فرمت های آموزشی

 

 

سوم از همه اگر شما یک ایده خاص دارید، یا خدمات خاصی ارائه می دهید، یقین داشته باشید اینترنت می تواند دوست خوبی برای شما باشد، راحت تر می توانید به جامعه هدف خود دسترسی پیدا کنید، با آنها ارتباط برقرار کنید و در نهایت به کسب و کار خود رونق ببخشید.

 

پاسخ برخی دوستان درباره کسب و کار اینترنتی

در انتها هم پاسخ سوال بعضی از دوستان رو میخوام بدم، بسیاری از آنها این سوال رو می پرسند، کسب و کار اینترنتی به درد من نمی خورد و کالای من به گونه ای هست که مشتری باید از نزدیک اون رو ببینه و سپس خرید کند، حالا کسب و کار اینترنتی ، بازاریابی اینترنتی و وب سایت چگونه به من می تواند کمک کند ؟

 

در پاسخ به این سوال باید بگویم ، الگوی رفتاری خریداران نسبت به قبل بسیار تغییر کرده است، بسیاری از آنها حتی نسبت به کالاهایی که باید از نزدیک ببینند، از طریق اینترنت ابتدا تحقیق می کنند، اطلاعات کسب می کنند و سپس به بازار مراجعه خواهند کرد، اگر وب سایت شما بتواند اطلاعات قانع کننده ای در اختیار مشتری بگذارد یقین داشته باشید شما یکی از انتخاب های اصلی او خواهید بود.

 

 

سوال

 

به صورت مثال یک مبلمان فروشی هم می توانید از طریق اینترنت مشتری های بیشتری جذب کند، قرار نیست مشتری در همان وب سایت کالای شما را بپسندد و خرید نهایی را انجام دهد، بلکه هدف این می باشد که مشتری از طریق وب سایت شما به اطلاعات جالب و با ارزشی دست پیدا کند و شما را به عنوان یک فروشنده آگاه و خوب ارزیابی کند و سپس به فرشگاه شما مراجعه کند، حتی شما می توانید با استفاده از شیوه های مختلف اطلاعات وی را ثبت نموده و اقدام به بازاریابی اینترنتی و هر گونه بازاریابی دیگری نمایید.

 

کلام آخر

امیدوارم پاسخ سوالات شما را در این مقاله داده باشم اما در مقاله های بعدی سعی خواهم کرد کمی بیشتر درباره کسب و کار اینترنتی در ایران صبحت کنیم و به موضوع بازاریابی اینترنتی نیز بپردازیم. 

 

از اینترنت کسب درآمد کنید…

آموزش رایگان راه اندازی کسب و کار اینترنتی

کسب درآمد از وب سایت