انواع کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد از اینترنت

انواع کسب و کار اینترنتی چیست ؟

آیا کسب و کار اینترنتی در ایران من رو پولدار میکنه تا عنوان شغل اول بهش فکر کنم ؟

چه روش هایی برای کسب درآمد از اینترنت وجود داره ؟

آیا درآمد از سایت های کلیکی خوب و مناسب هست ؟

آیا کسب و کار اینترنتی برای من که یک تجارت فیزیکی و سنتی دارم مناسب هست ؟

 

اینها سوالاتی هستن که هر روزه از من پرسیده میشه و سعی کردم در این مقاله به این سوالات پاسخ بدم و موضوع کسب درآمد از اینترنت را روشن تر کنم، بسیاری از دوستان مشتاق به کسب درآمد از اینترنت هستند و این سوالات ذهن آنها را مشغول کرده و مانند سدی در برابر عمل آنها قرار گرفته است.

 

پاسخ به سوالات درباره کسب و کار اینترنتی

 

پاسخ به سوالات درباره انواع کسب و کار اینترنتی

1. در جواب سوال اول، روش های مختلفی برای کسب درآمد از اینترنت وجود دارد که در اینجا می خوام به انواع کسب و کار اینترنتی بپردازم تا بدونیم چه روشهایی برای کسب درآمد از اینترنت وجود دارد، البته قبل از اشاره به این موضوع باید بگم که زمینه تخصص شما نیز بسیار به این عامل کمک می کند و متوجه خواهید شد کسب و کار اینترنتی چیست ؟

 

 • اگر در زمینه خاصی تخصص دارید، می توانید آن ها را به محصولات آموزشی تبدیل کنید و بفروشید، امروزه افراد تشنه اطلاعات و یادگیری می باشند و برای آن پول خوبی را پرداخت خواهند کرد.
 • به شرط آنکه شما هم محتوای مناسبی تولید کنید، شما می توانید این محصولات را در قالب فایل های صوتی، فایل های ویدئویی، کتاب های الکترونیکی، دوره های آنلاین ، وبینار و حتی جزوه های چاپی ارائه دهید و بفروشید.

 

 • اگر در ارائه نوعی خدمات مهارت دارید، می توانید از طریق اینترنت آن را معرفی و ارائه کنید، به اصطلاح خدمات خود را بفروشید، مانند طراحی وب سایت، عکاسی سفارشی، نقشه کشی، خدمات بهینه سازی وب سایت و سئو، خدمات تبلیغاتی ( ارسال پیامک، طراحی کارت ویزیت و …)، تورهای مسافرتی و بسیاری خدمات دیگر، حتی ممکن است ارائه خدمات شما در مرحله آخر نیاز به حضور فیزیکی مشتری داشته باشد، اما در نظر داشته باشید که شما با استفاده از وب سایت خود مشتری را جذب نموده اید.

 

 • آیا تخصص خاص و یا مهارتی برای ارائه خدمات ندارید، باید بگویم شما می توانید کالاهای فیزیکی را بفروشید، بله فروش کالاهای فیزیکی یکی از زمینه های کسب و کار اینترنتی می باشد، امروزه بسیاری از کاربران اینترنت کالاهای بسیاری را به صورت آنلاین خریداری می کنند.
 • کالاهایی مانند موبایل، لوازم ورزشی، لوازم خانگی، کارهای دستی، کتاب، مجله، سازهای موسیقی و بسیاری کالاهای فیزیکی که قضاوت آن با خودتان می باشد، امروزه فروش کالاهای فیزیکی رو به رشد می باشد، به شکلی که فروشگاه های بسیاری در حال کسب درآمد به این روش می باشند، اما هنوز فرصت کسب درآمد به این شکل وجود دارد زیرا رقبا به اندازه کافی زیاد و ماندگار نیستند.

 

 • آیا خوب می نویسید، آیا از اخبار روز به اندازه کافی اطلاع دارید و یا روزنامه ها را می خوانید، شما می توانید یک وب سایت خبری راه اندازی کنید، اما شاید بپرسید این وب سایت خبری قرار است چگونه برای ما درآمد ایجاد کند، در این روش اگر به اندازه کافی صبر و تحمل و پشتکار داشته باشید، به زودی به یکی از وب سایت های خبری مطرح تبدیل خواهید شد و ترافیک خوبی جذب خواهید کرد.
 • سپس می توانید با استفاده از نمایش تبلیغات درون وب سایت و یا پیشنهاد فروش محصولات دیگران در وب سایت خود مشغول به کسب درآمد شوید، می توانید کمی در اینترنت جستجو کنید و هزینه تبلیغات در این وب سایت ها را ببیند و متوجه شوید که واقعا رقم قابل توجهی می باشد، البته باز هم می گویم این روش نیاز به صبر، تحمل و پشتکار فراوان دارد.

 

 • کسب درآمد از ایده، یکی از روش های بسیار جالب و گاه استثنایی می باشد و به همین دلیل به عنوان آخرین روش آن را ذکر کردم، اگر ایده شما بکر و مورد نیاز بازار باشد می تواند شما را یک میلیاردر نماید، همیشه نیاز نیست شما از یکی از چهار روش بالا استفاده کنید، گاهی ایده شما از هر چهار روش بالا قوی تر عمل خواهد کرد، ممکن است بسیاری از افراد در حال حاضر مانند خودتان به این ایده فکر می کنند.

 

 • اما مهم این می باشد که چه کسی مرد عمل است، ایده هایی مانند دیوار که یک نرم افزار برای فروش کالا، ملک و بسیاری موارد دیگر می باشد، وب سایت شیپورچی، سایت های تخفیف گروهی مانند تخفیفان، ایده نرم افزار بازار که برنامه های آندرویدی را برای فروش و دانلود رایگان قرار می دهد.
 • ایده وب سایت پونیشا که شما می توانید در آن هم کسب درآمد کنید و هم می توانید سفارشات خود را به مناقصه بگذارید، وب سایت آپارات باز هم یک ایده بسیار جالب دیگه هست، اینها نمونه ایده های ایرانی برای یک کسب و کار اینترنتی موفق می باشد، حالا شما هم می توانید کمی فکر کنید و ایده خودتون رو به اجرا بگذارید. فکر میکنم تا اینجا با انواع کسب و کار اینترنتی مختلف به خوبی آشنا شده باشید.

 

مدیریت و انتخاب کسب و کار اینترنتی

مدیریت کسب و کار اینترنتی

 

2. در جواب به سوال دوم باید خیلی مختصر بگویم، بله، اگر شما به اندازه کافی به مدیریت یک کسب و کار اینترنتی مسلط شوید خواهید توانست درآمد خوبی کسب کنید و به عنوان شغل اول به این موضوع فکر کنید، همچنین پیشنهاد می کنم مقاله مربوط به شش وظیفه اصلی مدیر یک کسب و کار اینترنتی رو مطالعه کنید.

 

انواع کسب و کار اینترنتی در ایران ابتدا بسیار ساده شروع کرده اند، اما حالا جزء بزرگترین ها می باشند، در ایران میتونم دی جی کالا رو مثال بزنم و در خارج از ایران هم آمازون، اینها همه زمانی که شروع کردند بسیار کوچک بودند.

اما امروز این افراد درآمدی که از وب سایت های خود دارند را نمی توانند در جای دیگری متصور شوند، این افراد شغل اولشان همین کسب و کار اینترنتی می باشد، حتی کسب و کارهایی وجود دارند که با توجه به کوچک بودنشان درآمدی را دارند که هیچ وقت یک کارمند و یا مغازه دار نمی تواند کسب کند.

 

3. در جواب سوال سوم هم باید بگم، روش های مختلفی برای فعالیت اقتصادی در اینترنت وجود دارد که در زیر به آنها می پردازیم.

 

 • باید خودتان یک وب سایت داشته باشید و محصولات ، خدمات و ایده های خودتان را بفروشید، یا برای دیگران فروش کنید که به آن همکاری در فروش می گویند، یعنی شما محصول فرد دیگری را در وبلاگ، وب سایت و صفحات جامعه های مجازی خود قرار می دهید و برای آن تبلیغ می کنید، در نهایت به ازای هر فروش پورسانت خود را دریافت می کنید.

 

 • می توانید به عنوان یک نویسنده مقالات برای وب سایت ها کسب درآمد کنید، زیرا امروزه نوشتن و ایجاد مطالب مفید برای ادامه حیات همه وب سایت ها بسیار ضروری و مهم می باشد.

 

 • می توایند به عنوان یک مدیر وب سایت، پشتیبانی و مدیریت یک وب سایت را برای دیگران انجام دهید، که البته این یک شغل حساس و پرمسئولیت و در عین حال بسیار پردرآمد می باشد، مدیران وب سایت ها مسئولیت های زیادی به عهده دارند که انجام همه آنها نیاز به نظم و دانش کافی خواهد داشت.

 

درآمد از وب سایت های کلیکی

 

4. در پاسخ به سوال درباره وب سایت های کلیکی در یک کلمه می گویم، خیر، هرگز وقت و پول خود را صرف این روش از کسب درآمد از اینترنت نکنید، این روش چهارچوب کسب و کار اینترنتی را نقض می کند، برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله کسب و کار اینترنتی سیاه را مطالعه بفرمایید، فقط در یک جمله : از این روش به صورت جدی دوری کنید چون انواع کسب و کار اینترنتی مختلفی در ایران وجود دارد که به راحتی شما را ثروتمند خواهد کرد.

 

5. در جواب به آخرین سوال، در آینده دو نوع کسب و کار وجود خواهد داشت، کسب و کارهایی که وجود دارند و آنهایی که وجود ندارند، اگر شما تمایل دارید که جزء دسته اول باشید حتما نیاز به یک فعالیت اینترنتی خواهید داشت و کسانی که از این روش استفاده نکنند، جزء دسته دوم خواهند بود، امروزه مشتریان شما دوست دارند اطلاعات بیشتری درباره کالای شما داشته باشند و یا حتی به دلیل اعتماد به شما کالای خود را اینترنتی بخرند و یا حتی پیش خرید کنند !

 

یک کسب و کار فیزیکی پتانسیل بسیار بالایی برای داشتن یک کسب و کار اینترنتی را خواهد داشت، شما باید هر دو را با هم داشته باشید. همچنین در این روش شما بسیار ارازنتر از دنیای فیزیکی می توانید تبلیغات کنید و با مشتریان خود ارتباط داشته باشید و حتی فروشتان می تواند افزایش قابل توجهی داشته باشد.

بسته به فعالیت شما می تواند 2، 3 و یا حتی 10 برابر شود. پس همین الان برای کسب درآمد خود از اینترنت برنامه ای ایجاد کنید و نهایت استفاده از آن را ببرید.

 

کلام آخر

ایده های کسب و کار اینترنتی مختلفی برای شروع کار شما وجود دارد که به کمک آنها می توانید اولین قدم کسب و کار اینترنتی خودتان را بردارید.

همچین در اینجا به 5 سوال دربراه انواع کسب و کار اینترنتی که بیشتر از همه پرسیده می شد پاسخ دادم، اما مطمئن هستم هنوز سوالات زیادی وجود دارد که نیاز هست به آنها جواب بدهم، پس اگر شما هم سوالی در ذهن خود دارید می توانید در همین جا و در بخش نظرات کاربران بپرسید تا به آنها پاسخ دهم

 

اگر دوست دارید اطلاعات بیشتر درباره اصول کسب و کار اینترنتی به دست بیاورد و خودتان آن را راه اندازی نمایید، پیشنهاد می کنم محصول آموزش فوت و فن کسب و کار اینترنتی را تهیه نمایید.

 

حتما همین پایین سوالات خودتون رو درباره انواع کسب و کار اینترنتی مطرح کنید، تا ما هم در اولین فرصت به آنها جواب بدیم، امیدوارم هر چه زودتر شما هم کسب و کار اینترنتی خودتون رو راه اندازی کنید و موفقیت های خودتان را با ما در میان بگذارید.

 

۶ دیدگاه

 1. با سلام
  من در سال 84 يك وبلاگ داشتم كه در آن محصولات وب سايتي را در داخل آن گذاشته بودم تا در ازاي فروش محصولات پور سانتي را دريافت كنم ولي راه تبليغ وبلاگ خودم را نميدانستم وتا الان يك فروش هم نداشتم
  ميخواستم بي زحمت راه تبليغ وبلاگ خودم را به من ارائه بدهيد
  با تشكر

 2. سلام
  من میخوام یک کسب و کار اینترنتی خوب راه اندازی کنم، به نظر شما بهترین روش کدومه، من برنامه نویس هستم، آیا یک سایت آموزش برنامه نویسی درست کنم جواب میده ؟

  • درود فراوان
   اگر شما یک برنامه نویس هستید و توانایی تولید آموزشی های مناسب رو دارید، می توانید از طریق فروش آنها کسب درآمد نمایید، البته به شرط اینکه از کیفیت و محتوای آموزشی مناسب برخورداد باشد، همچنین میتونید با استفاده از وب سایت و رعایت نکات اعتماد مشتریان را جلب و اقدام به گرفتن سفارش برنامه نویسی نمایید.

 3. سلام
  مقاله خیلی خوبی بود، جواب خیلی از سوالاتم رو درباره کسب و کار اینترنتی گرفتم اگر میشه بیشتر درباره این موضوع مطلب بزارید.
  ممنون

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر