خلق یک کسب و کار اینترنتی پولساز نیازمند پنج اصل طلایی می باشد که این پنج اصل حاصل تجربه چندین کسب و کار اینترنتی، تجربه های موفق و ناموفق و همچنین مشاوره هایی می باشد که در طول این سال ها به وب سایت های مختلف دادم و معتقدم اگر این پنج اصل به خوبی اجرا شود هر فرد یا تیمی می تواند کسب و کار اینترنتی پولساز خودش را خلق کند.

 

اصل اول : نظم و برنامه ثابت

زمانیکه در تلویزیون پیروزی یک ورزشکار را در المپیک میبینیم واقعا شگفت زده میشویم و اگر این ورزشکار ایرانی باشد با پخش سرود مو بر تنمان سیخ و اشک از چشمانمان سرازیر می شود.

 

اما آنچه که هیچ کدام از شاهدان قهرمانی درباره آن اطلاعی ندارند دلیل موفقیت به این عظمت است، شاید بگویید تمرینات سخت و طاقت فرسا باعث چنین قهرمانی شده است، شاید هم انگیزه بسیار بالا، اما 20 تا 30 درصد با این حرف شما موافق هستم، زیرا دلیل بزرگتری وجود دارد.

 

شاید انگیزه و روحیه فردی موثر باشد، اما اگر یک ورزشکار برنامه کاملا حرفه ای برای انجام تمرینات خودش نداشته باشد به هیچ عنوان نمی تواند در بازی های المپیک به جایی برسد.

 

تمرینات بدون برنامه و انگیزه بالا به تنهایی کافی نیستند، زیرا اگر شما برنامه مناسبی نداشته باشید هر روز نیمی از وقت خودتان را باید صرف این کنید که الان چه تمرینی انجام دهم که مناسب امروز باشد و حتی ممکن است به دلیل تنبلی آن روز دست به تمرینات سبکی بزنید که به هیچ عنوان مناسب قهرمانی در المپیک نباشد.

 

بله، یک قهرمان المپیک همیشه یک برنامه مشخص برای تمرینات ورزشی خودش دارد که در هر صورت به آن پایبند است و هیچ بهانه ای نمی تواند او را از تمرین کردن دور کند.

 

اگر می خواهید یک کسب و کار اینترنتی پولساز را خلق کنید حتما به چنین برنامه ای نیاز خواهید داشت

 

اصل دوم : مهارت روی یک یا دو تکنیک

باز هم میخواهیم از یک ورزشکار الگو بگیریم، اگر نگاهی به مبارزات ورزش های رزمی بندازید متوجه خواهید شد که اکثر ناک اوت ها (KO) به صورت اتفاقی رخ نمی دهند.

 

به دلیل علاقه شدیدی که به هنرهای رزمی دارم همیشه مسابقات مختلف رو دنبال می کنم، هر قهرمانی را که شما میبینید همیشه یک شگرد یا نهایتا دو شگرد مخصوص به خود را دارد و زمانیکه این شگرد (تکنیک) را استفاده می کند اکثرا منجر به ناک اوت حریف (ضربه فنی) می شود.

 

دلیل این موفقیت این است که هر ورزشکار رزمی، یک یا دو تکنیک را انتخاب می کند و تا حد اعلا روی آن تمرین می کند، به شکلی که در هر وضعیتی می تواند از آن به خوبی استفاده کند.

 

در دنیای کسب و کار اینتنرنتی پولساز نیز ابزارهای زیادی وجود دارند که شاید شما بتوانید مانند هر ورزشکاری از آن استفاده کنید اما باید حداقل یک ابزار عالی را انتخاب کنید و در آن به استادی برسید و آنگاه خواهید دید که همان ابزار در هر شرایطی شما را ثروتمند خواهد کرد.

 

اصل سوم : ابزارهای رایگان

گرچند عقیده دارم همیشه باید برای ابزار مناسب کمی هزینه کرد اما برای یک کسب و کار اینترنتی نوپا شاید این کار کمی سخت باشد.

 

بنابراین هیچگاه منابع رایگان را برای بازاریابی سایت دست کم نگیرید و سعی کنید از آنها تا جایی که مقدور هست حتما استفاده کنید، البته برخی افراد به دلیل کمالگرایی که دارند همیشه صبر می کنند تا بهترین ابزار را تهیه کنند و همین کمالگرایی باعث می شود که از کسب و کار اینترنتی پولساز خودشان یک قدم عقب بیفتند.

 

من همیشه در صورت لزوم از ابزارهای رایگان استفاده کردم و بعدها این ابزار ها را جایگزین یا به نسخه پولی ارتقاء دادم، به صورت مثال برای شروع شما هرگز نیاز نخواهید داشت که برای سیستم ایمیل مارکتینگ خودتان هزینه کنید، می توانید از نسخه های رایگان این سیستم ها که امکانات جالبی هم در اختیار شما قرار می دهند استفاده کنید.

 

بنابراین شما می توانید در ابتدا از برخی از ابزارهای رایگان که قابل اطمینان هستند استفاده کنید و زمانیکه کسب و کار اینترنتی شما رونق گرفت این ابزارها را ارتقاء دهید.

 

اصل چهارم : امتحان کردن

خوشبختانه در فضای وب اگر شما هر اشتباهی کنید به راحتی در چند دقیقه کوتاه قابل اصلاح است و دیگر مانند گذشته نباید نگران باشید که اگر در آگهی چاپی شما اشتباه تایپی وجود داشت دیگر راه بازگشی وجود ندارد و بودجه شما از بین رفته است.

 

بنابراین نگران نباشید و هر ایده ای که به ذهنتان میرسد را امتحان کنید، ممکن است ایده ای به ذهن شما برسد که بتواند تنها در یک روز ده ها میلیون به شما سود برساند و هر لحظه اگر احساس کردید این ایده کارساز نیست، به راحتی آن را حذف یا اصلاح کنید، تنها با چند کلیک ساده ای که شاید کمتر از پنج دقیقه وقت شما را بگیرد.

 

اصل پنجم تکرار، تکرار و بررسی

آنچه که امتحان میکنید یا در اثر یادگیری کسب می کنید نیاز به اجرا و تکرار دارند و هر بار که آنها را تکرار می کنید نسبت به دفعه قبل نتیجه بهتری را دریافت خواهید کرد.

 

زیرا هر تکرار باعث میشود سطح مهارت و نگرش شما ارتقاء پیدا کند و هر دفعه نسبت به گذشته درآمد بیشتری را کسب کنید، اما هر تکراری نیاز به بررسی هم دارد.

 

به صورت مثال زمانیکه ایمیل های مختلفی را ارسال می کنید بسیار خوب هست که پس از مدتی به آرشیو این ایمیل ها نگاهی کنید و ببینید کدام ایمیل ها بیشترین نرخ باز شدن و کلیک شدن را دارند ؟ می توانید از این بررسی ها متوجه شوید که چه موضوعاتی باعث می شود فروش بیشتری را تجربه کنید.

 

کلام آخر

در این مقاله به پنج اصلی پرداختم که باعث خلق یک کسب و کار اینترنتی پولساز می شود، شاید موضوعاتی مانند تیم خوب مطرح شود که من اصلا با آن موافق نیستم و به زودی درباه دلایل آن صحبت خواهم کرد اما یقین داشته باشید که اگر همین پنج اصل را به خوبی رعایت کنید موفقیت شما قطعی می باشد.

 

یک پاسخ

  1. سلام و احترام خدمت شما استاد مبصرفر:

    نکته کمال گرایی را بسیار خوب و دقیق اشاره کردین که متاسفانه خودم هم گریبان گیرش بودم و از این به بعد دارم سعی می کنم این مورد را بذارم کنار.

    تازه فهمیدم ابزار رسیدن به هدف خیلی مهم نیست ،برنامه ریزی ، تداوم و استراتژی در مسیر موفقیت اهمیت بیشتری دارد.

    فکرتون آبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *