کسب و کار اینترنتی را چگونه شروع کنیم ؟زمانیکه می خواهید یک کسب و کار اینترنتی را شروع کنید حتما این سوال در ذهنتان نقش می بندد که کسب و کار اینترنتی را چگونه شروع کنیم و در مسیری قرار بگیرم تا به موفقیت دست پیدا کنم، پاسخ این سوال را به شما در این مقاله خواهم داد.

 

کسب و کار اینترنتی برای صاحبان کسب و کارها

یک دسته از افراد در حال حاضر صاحب یک کسب و کار هستند، حالا ممکن هست که کارشان فروش کالا، آموزش و یا حتی فروش خدمات باشد، این دسته از افراد تنها در صورتیکه به فکر گسترش بازار خودشان باشند می توانند از کسب و کار اینترنتی سود مناسبی کسب کنند.

 

تنها مزیتی که این کسب و کارها دارند این است که دیگر نیاز ندارند به دنبال ایده خاص یا جدیدی باشند، به راحتی همین مدل کسب و کار فیزیکی را می توانند تبدیل به یک کسب و کار اینترنتی کنند و به مشتریان بیشتری دسترسی پیدا کنند.

 

کسب و کار اینترنتی را چگونه شروع کنیم (برای تازه کارها)

اگر شما به عنوان فردی که هنوز صاحب هیچ کسب و کاری نیستید قدم در راه کسب و کار اینترنتی گذاشتید، باید این را بدانید که در قدم اول می خواهید چه چیزی در اینترنت بفروشید.

 

چه خدمتی ارائه دهید یا اینکه چه نیازی را می خواهید رفع کنید، البته در فیلم وبینار 100 ایده کسب و کار اینترنتی به صورت کامل درباره این موضوع صحبت کرده ام

 

پس قدم صفر تا اینجایی که مطرح شد این است که باید بدانید می خواهید از کجا شروع کنید و این کجا، دقیقا همان ایده های کسب و کار اینترنتی می باشند، درست مثل زمانیکه می خواهید در فضای فیزیکی یک کسب و کار را شروع کنید.

 

در فضای فیزیکی شما اول مغازه را نخواهید گرفت و بعد دنبال نوع شغل خودتان بگردید، چون باید هزینه هایی مانند اجاره، شارژ، آبنمان برق و تلفن و غیره را بپردازید، ابتدا نوع کسب و کارتان را انتخاب کرده و بعد مغازه را اجاره خواهید کرد.

 

هنوز وقت راه اندازی وب سایت نیست !

خیلی ها با عجله میرن سراغ طراحی وب سایت، چون فکر می کنند کسب و کار اینترنتی یعنی داشتن یک وب سایت و چند تا محصول، اگر شما هم اینجوری فکر می کنید و همینجوری هم شروع می کنید، زیاد طول نخواهد کشید که شکست سختی بخورید.

 

کسب و کار اینترنتی یک سری اصول و باید و نباید هایی دارد که همه آنها را در بسته فوت و فن کسب و کار اینترنتی به صورت کامل آموزش داده ام، اما این را به خوبی باید بدانید که انتخاب نام مناسب برای وب سایت شما بسیار مهم است، چون تعویض این اسم در میانه راه کار بسیار دشواری خواهد بود و مانند عوض کردن لباس نیست

 

در همان ابتدای راه باید نام مناسبی انتخاب کنید تا در میانه راه مجبور به عوض کردن آن نباشید، زیرا زمان زیادی طول خواهد کشید تا افراد به نام جدید شما عادت کنند.

 

افراد با نام قبلی شما را بهتر می شناسند، هزینه زیادی را باید بابت تغییر نامتان بپردازید، یک کتاب الکترونیکی هم برای شما آماده کردم به نام 9 ترفند انتخاب نام کسب و کار اینترنتی که برایتان حتما راهنما مناسب و مفیدی خواهد بود.

 

حالا نوبت شناخت بازار هدف شماست

خیلی مهم هست که بدونید بازار هدف شما چه کسانی هستند، اگر فکر می کنید که همه بازار هدف شما هستند باز هم باید بگم که سخت در اشتباه هستید، اگر چنین حسی دارید هزینه تبلیغات و بازاریابی شما به شدت افزایش خواهد یافت و در نهایت دقیقا نمی دانید به چه کسانی باید بیشتر فروخت

 

این یکی از بزرگترین اشتباهاتی هست که افراد زیادی مرتکب آن می شوند، هر چه بازار هدف شما مشخص تر باشد، فروش بیشتری خواهید داشت، درباره بازار هدف یک ویدئو در سایت وجود دارد به نام انجام ندادن این کار یعنی شکست کامل که پیشنهاد می کنم حتما این ویدئو را ببینید.

 

چهار چوب سایت خودتان را بشناسید

تا اینجا اولین قدم کسب و کار اینترنتی را برداشته اید اما این نکته را هم باید بدانید که کسب و کار اینترنتی فقط طراحی وب سایت نیست، برای این کار باید با فوت و فن، باید و نباید های آن که سرنوشت موفقیت و یا عدم موفقیت شما را تعیین می کند آشنا شوید، درباره این موضوع در محصول فوت و فن کسب و کار اینترنتی به صورت مفصل صحبت کرده ام

 

تا اینجا چه کار کردیم ؟

. انتخاب ایده کسب و کار اینترنتی

. انتخاب نام وب سایت

. حالا نوبت چیه ؟

 

حالا نوبت این هست که با توجه به اصول کسب و کار اینترنتی بدانید که از وب سایت خودتان دقیقا چه چیزی می خواهید، چه امکاناتی را همین حالا نیاز دارید و تقریبا ساختار  و شمایل سایت شما باید چگونه باشد، برای این کار کافی هست یک کاغذ A4 و یک قلم بردارید و آنچه را که لازم دارید بنویسید.

 

حالا در یک برگه دیگر شمایل اولیه سایتتان را رسم کنید، نیازی نیست که مثل یک نقاش باشید کافی هست با چند تا خط معلوم کنید که چه چیزی می خواهید، حتی می تونید چند تا وب سایت هم ببینید تا الگوی مناسب تری برای خودتان ایجاد کنید.

 

شمایل وب سایت شما

 

حالا نوبت طراحی وب سایت می رسد، این نکته رو بدنید که برای داشتن یک وب سایت نیاز نیست حتما کدنویسی بلد باشید و یا اینکه بالای 2 میلیون تومان هزینه کنید، چون با وجود سیستم هایی مانند وردپرس دیگر شما نیاز به چنین دانش و یا پرداختن چنین هزینه هایی نخواهید داشت.

 

وردپرس را مانند ویندوز در نظر بگیرید که برای رفع نیاز های مختلف شما برنامه مخصوص به خودش را نصب می کنید، مثلا برای ویرایش عکس به سراغ نصب فتوشاپ خواهید رفت، در وردپرس روال کار به همین شکل است و شما مثلا برای رفع نیاز به فرم تماس با ما افزونه مورد نیاز را نصب خواهید کرد.

 

اگر تمایل دارید برای خودتان به راحتی یک وب سایت حرفه ای طراحی کنید، محصولات و نوشته ها در آن قرار دهید و حتی آن را به درگاه پرداخت متصل نمایید، همه اینها را ما در بسته فوت و فن کسب و کار اینترنتی در قالب کارگاه های کاملا عملی و به صورت قدم به قدم آموزش داده ایم.

 

اگر هم خودتان زمان طراحی وب سایت را ندارید، می توانید این کار را برون سپاری کنید تا یک شرکت معتبر کار طراحی وب سایت شما را طبق اصولی که یاد گرفته اید برایتان انجام دهند.

 

کسب و کار اینترنتی یا وب سایت

تا اینجا شما یک وب سایت دارید که طبق قوانین کسب و کار اینترنتی ایجاد شده است و با یک وب سایت معمولی تفاوت های خیلی زیادی دارد، اما در قدم های بعدی نیاز به کارهای دیگری نیز خواهید داشت تا کسب و کار اینترنتی شما فراتر از باورهای شما به پیش برود و به مشتریان دسترسی پیدا کنید.

 

محتوا فروشنده خاموش

حالا که کسب و کار اینترنتی مناسبی دارید باید با یک ابزار بسیار پرقدرت آشنا شوید و آن هم محتوا می باشد، در عصری زندگی می کنیم که محتوا بر همه چیز حکومت می کند و بدون محتوا شما نمی توانید تصمیمی بگیرید، اکثر تصمیمات شما تحت تاثیر محتوایی می باشد که دریافت می کنید.

 

اگر شما امروز می خواهید یک گوشی موبایل بخرید و هنوز تصمیم درستی نگرفتید اولین کاری که می کنید چه خواهد بود، بگذارید من حدس بزنم که شما چه کار خواهید کرد :

 

1- جستجو در گوگل

2- مراجعه به وب سایت ها

3- اگر بنر مناسب دیدی کلیک می کنید

4- خواندن مقالات و مقایسه های مرتبط

5- مشاهده چند ویدئو مرتبط با گوشی ها

6- خواندن نظرات خریداران قبلی گوشی ها

7- حالا تصمیم می گیرید که خرید کنید (آنلاین)

 

حالا اگر شما در وب سایت خودتان به اندازه کافی اطلاعات درباره گوشی داشته باشید و حتی بخشی به عنوان بلاگ در سایتتان ایجاد کنید، افراد بیشتری به شما اعتماد خواهند کرد و تحت تاثیر محتوای تولید شده قرار خواهند گرفت، اینها مشتریانی هستند که بسیاری از وب سایت ها آن را به سادگی از دست می دهند. در استاد تولید محتوای جذاب شوید دقیقا به همین موضوع اشاره کردیم

 

حالا نوبت جذب مخاطب است

فردی که به وب سایت شما مراجعه می کند ممکن است چند صفحه ای را در بهترین حالت ببیند، اما به محض اینکه آن را ترک کرد هیچ گاه به آن باز نخواهد گشت، این یک واقعیت است و در 99 درصد مواقع این اتفاق خواهد افتاد و برای جلوگیری از این اتفاق راه حل بسیار موثری وجود دارد و آن هم مفهوم لندینگ پیج می باشد.

 

ما در لندینگ پیج یا همان صفحات فرود افراد را قلقلک می دهیم تا اطلاعات خودشان را به ما بدهند، با این کار یک پل ارتباطی بسیار محکم بین کسب و کار اینترنتی ما و این افراد ایجاد خواهیم کرد و به نوعی میتوان گفت این سرآغاز ارتباط میان ما خواهد شد.

 

برای شناخت بیشتر صفحات فرود می توانید مقاله کاربرد لندینگ پیج در کسب و کار اینترنتی را بخوانید و برای آشنایی بیشتر می توانید ویدئو چند نمونه لندینگ پیج در کسب و کار اینترنتی را مشاهده نمایید.

 

حالا نوبت فروش شد یا نه ؟

افراد زیادی تا اینجا را پیش می آیند اما به چند نکته توجه نمی کنند، اینکه اصول بازاریابی بسیار مهم است و اینکه شما فقط با صفحه فرود آشنا شوید و یا حتی آن را بسازید همه چیز تمام نخواهد شد.

 

البته اصول بازاریابی اینترنتی و حتی کسب و کار اینترنتی بسیار آسان می باشد و به راحتی یاد خواهید گرفت، همان طور که دوستان زیادی با استفاده از محصولات فکر آبی، کسب و کار اینترنتی خودشان را راه اندازی کرده اند و برخی از آنها نظراتشان را با ما در میان گذاشتند.

 

فروش یک وب سایت به میزان ترافیک آن بستگی خواهد داشت و برای این کار پیشنهاد می کنم ویدئو 6 تکنیک افزایش ترافیک وب سایت را مشاهده کنید، اما داشتن ترافیک به تنهایی نمی تواند کافی باشد و به عوامل بیشتری نیاز خواهید داشت که برای دانستن این موضوع پیشنهاد می کنم حتما ویدئو چرا فروش نداریم ؟ را مشاهده بفرمایید.

 

کلام آخر

امروز هر کسی در فضای اینترنت برای راه اندازی کسب وکار اینترنتی نسخه ای می پیچد و حتی گاهی خودشان را با تبلیغات زرد آنچنان بزرگ نشان می دهند که باعث سردرگمی افراد زیادی شده است، در این بین با نوشتن این مقاله سعی کردم تا کسب و کار اینترنتی و نحوه شروع کردن آن را به صورت شفاف تری توضیح دهم یا بهتر بگویم گفتیم که کسب و کار اینترنتی را چگونه شروع کنیم ؟

 

6 پاسخ

 1. با سلام مقاله جالبی بود یه سوال داشتم اگه یه هاست دانلود برای فروش فیلم بگیرم دیگه لازم نیست یه هاست معمولی هم بگیرم یا هاست دانلودی کار سایت ومقالات راهم راه می اندازه با تشکر از شما

  1. درود فراوان
   دوست گرامی هاست دانلودی امکاناتی برای راه اندازی سایت به شما نمی دهد و شما نمی توانید روی آن وب سایت راه اندازی کنید، هاست دانلودی درست مانند یک هارد عمل می کند، نه بیشتر، بنابراین برای راه اندازی سایت باید یک هاست مناسب تهیه کنید و برای فیلم های خودتان یک هاست دانلودی مجزا

   امیدوارم شاد، موفق وپیروز باشید.

 2. سلام خسته نباشید
  این مقاله بسیار ارزشمند و مفید بود.
  ضمنا جهت مشاوره حتما مزاحم وقت استاد می شم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود دوره 6 جلسه ای آموزش ایمیل مارکتینگ
6 درس کاملا رایگان
ما هم مانند شما از ایمیل های مزاحم متنفریم
دانلود رایگان ویژه نامه فکر آبی
با دانلود ویژه نامه تنها 5 ثانیه فاصله دارید !
شکارچی مشتریان وب سایت خودتان شوید
شش کلید طلایی افزایش فروش
فروشنده خاموش را بیدار کنید !
70 دقیقه ویدئو آموزشی به همراه صوت
دانلود رایگان رازهای کسب و کار اینترنتی
پرده از اسرار کسب درآمدهای میلیونی از اینترنت بردارید
اگر در این دوره شرکت نکنید بیش از 180 ساعت آموزش رایگان کسب درآمد از اینترنت را از دست خواهید داد...
4 درس ویدئویی 180 دقیقه آموزش رایگان
فقط 5 ثانیه تا دانلود این کتاب فاصله دارید
این آموزش رایگان به ایمیل شما ارسال می شود
فقط 5 ثانیه تا دانلود این کتاب فاصله دارید
می خواهم زودتر از همه فیلم این وبینار را تهیه کنم
فقط 5 ثانیه تا دانلود این ویدئو فاصله دارید
فقط 5 ثانیه تا دانلود این کتاب فاصله دارید
فقط 5 ثانیه تا دانلود این کتاب فاصله دارید
فقط 5 ثانیه تا دانلود این ویدئو فاصله دارید
فقط 5 ثانیه تا دانلود این ویدئو فاصله دارید
چه چیزی رو دوست داری رایگان یاد بگیری ؟
اینجا کلی آموزش های رایگان ویدئویی براتون آماده کردم
آموزش هایی براتون در نظر گرفتم که بیش از 1.000.000 تومان ارزش دارند
کدوم آموزش برای من مناسبه و منو به هدفم میرسونه ؟
برای شروع کسب و کار اینترنتی پولساز کلید "کسب و کار اینترنتی"
برای افزایش فروش با کمترین تلاش کلید "بازاریابی اینترنتی"
آخرین مرحله برای بهترین انتخاب شما
اگر مدرس، متخصص، مشاور، سخنران، استاد دانشگاه هستید یا چیزی برای یاد دادن به دیگران دارید "مدرسان پولساز"
در غیر اینصورت "شروع میکنم" را انتخاب کنید.
زودتر از بقیه از فرصت پولسازی سال 97 باخبر شوید
دانلود رایگان رازهای تبدیل دانش به درآمدهای میلیونی
همین حالا رازهایی را دانلود می کنید که برای همیشه آینده مالی و جایگاه اجتماعی شما را دگرگون خواهد کرد.
اگر در این دوره شرکت نکنید بیش از 1 ساعت آموزش شگفت انگیز را از دست خواهید داد.
دانلود رایگان رازهای بازاریابی اینترنتی
کمتر از 30 ثانیه تا دانلود رایگان رازهای افزایش فروش وب سایت خودتان فاصله دارید!
اگر در این دوره شرکت نکنید بیش از 5 درس آموزش شگفت انگیز را از دست خواهید داد.
یک پیشنهاد کاملا رایگان و رد نشدنی
پنج راز بازاریابی اینترنتی که فروش سایت شما را سه برابر خواهد کرد در قالب پنج ویدئو قابل دانلود و رایگان
اگر در این دوره شرکت نکنید بیش از 5 درس آموزش شگفت انگیز را از دست خواهید داد.
یک پیشنهاد کاملا رایگان و رد نشدنی
همین حالا کسب و کار اینترنتی را در قالب 7 درس ویدئویی به صورت رایگان یاد بگیرید.
اگر در این دوره شرکت نکنید بیش از 2 ساعت آموزش شگفت انگیز را از دست خواهید داد.
یک پیشنهاد کاملا رایگان و رد نشدنی
همین حالا در دوره رازهای تبدیل دانش به درآمدهای میلیونی در قالب 5 درس ویدئویی قابل دانلود شرکت کنید.
اگر در این دوره شرکت نکنید بیش از 1 ساعت آموزش شگفت انگیز را از دست خواهید داد.
50%
تخفیف فقط همین حالا
فقط همین حالا می توانید بسته 100 ایده کسب و کار اینترنتی پولساز را با 50% تخفیف تهیه کنید، این پیشنهاد هرگز تکرار نخواهد شد.
80%
تخفیف برای تهیه جلسه اول
من میخواهم هر گونه ریسکی را برای شما از بین ببرم و به شما اطمینان خاطر بدهم آموزش های این بسته فوق العاده هستند، بنابراین می توانید جلسه اول مدرسان پولساز آنلاین را با 80% تخفیف تهیه کنید و در صورت رضایت بسته جامع را سفارش دهید.
تخفیف
فقط 9600 تومان
برای تبدیل گوشیت به ماشین پولسازی، پاتو بزار روی گاز
برای شرکت در دوره رایگان کسب و کار موبایلی ایمیل صحیح خودتان را وارد کنید، چون درس ها به ایمیل شما ارسال میشوند...
برای دسترسی کامل به دوره رایگان
لطفا ایمیل و شماره تماس خودتان را وارد کنید سپس کلید دریافت دوره را بزنید
دسترسی کامل به مینی دوره رایگان
کسب درآمد از اینستاگرام
برای دسترسی کامل به دوره رایگان
لطفا ایمیل خودتان را وارد کنید سپس کلید دریافت دوره را بزنید